آلومینیوم و نقش آن در توسعه پایدار و سلامت ساختمان

فلز آلومینیوم، به عنوان فلز مطرح قرن 21، نقشی اساسی و برجسته در زمینه های مختلف توسعه را بر عهده دارد. لذا توجه ویژه به این عنصر و فراگیری اساسی کاربرد بهینه آن در عرصه های گوناگون، می تواند رشد و نمو یک جامعه اقتصادی پربار را تعالی ببخشد.ویژگی های مثبت این فلز اعم از استحکام، مقاومت، زیبائی، سبکی و از همه مهم تر پایداری محیطی، وجه تمایز اصلی این فلز با سایرین است.پایداری محیطی بسیار مناسب آلومینیوم در حدی است که می تواند تنها با 5% از انرژی اولیه خود، بازیافت گردد.

کاربرد مختلف آلومینیوم در صنایع گوناگون پهنه ای پس وسیع دارد که از جمله آنها می توان به صنایع هواپیما سازی، خودروسازی، ساختمان سازی، کشتی سازی، راه سازی و پل سازی، صنایع نظامی و دفاعی، لوازم خانگی و تجهیزات برق و ... اشاره کرد.

در این نوشتار سعی شده است تا قابلیت های قابل تأمل و عالی این فلز در مورد مبحث 19و صرفه جوئی در انرژی و توسعه پایدار و همچنین وضعیت صنعت آلومینیوم کشور و جهان با آمار دقیق ارائه گردد تا زمینه های سرمایه گذاری بهینه و مناسب در راستای توسعه های پایدار فراهم گردند.

همچنین سعی شده است با تمرکز بر روی صنعت ساختمان و صنایع مربوط به آن بتوان نقشی در سلامت شهر و ساختمان هایمان رقم زنیم.

نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم

نمای کامپوزیت پنل آلومینیوم طراحی اولیه پروژه(سه بعدی-3D) با پیشنهاد کارفرما و نظر آرشیتکت با توجه به وضعیت ظاهری موجود و با توجه به قابلیتهای ورق کامپوزيت و شیشه.

نمای کرتین وال

نمای کرتين وال(Curtain Wall) یکی از انواع نماهای مدرن با ترکیب پروفیل های آلومینیومی بعنوان استراکچر و یک متریال پوشش دهنده مانند شیشه و یا ورق کامپوزیت ساخته می شود و اصطلاحا به نوعی نمای شیشه ای و سبک با استراکچر تمام آلومینیومی اطلاق میگردد .